مهم ترین اقدامات سئو برای افزایش بازدید سایت

بی تولز

مهم ترین اقدامات سئو برای افزایش بازدید سایت
مهم ترین اقدامات سئو برای افزایش بازدید سایت

اقدامات و روش های زیادی در حوزه سئو و بهینه سازی سایت قرار می گیرند. اما بخشی از این فرآیندها ، مهم تر از سایر موارد هستند و تاثیر بیشتری در افزایش بازدید سایت خواهند داشت. تمامی وب سایت های تجاری ، سازمانی ، آموزشی ، فروشگاهی ، خبری و ... در پی افزایش ترافیک و بازدید هستند تا مشتریان و مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کنند و بتوانند از این راه کسب درآمد داشته باشند. سئو سایت به راحتی می تواند این هدف را برآورده نماید! اما با توجه به اینکه سئو کمی زمانبر است ، ابتدا باید مهم ترین اقدامات را برای افزایش بازدید وب سایت انجام دهید که در ادامه آنها را توضیج خواهیم داد

اقدامات سئو جهت افزایش بازدید وب سایت

اگر بخواهیم همه اقدامات سئو که برای به حداکثر رساندن بازدید سایت انجام می شوند را نام ببریم ، با گزینه های بسیاری روبرو هستیم. اما بهینه سازی تصاویر ، افزایش سرعت سایت ، سئو url ، بازنویسی آدرس صفحات ، لینکسازی داخلی ، درج بک لینک ، سئو خارجی و داخلی ، تعامل با شبکه های اجتماعی ، تبلیغات در موتورهای جستجو ، تولید مطلب ، انتشار محتوا ، سئو ویدئو ، جستجوی صوتی ، استفاده از داده های ساختار یافته و بسیاری از موارد دیگر تننها بخشی از مهم ترین اقدامات سئو هستند.

5 مورد از مهم ترین اقدامات سئو که حتما باید خیلی سریع و دقیق انجام دهید عبارتند از:

تور نوروز

بهینه سازی فنی و سئوتکنیکال سایت

مهم ترین شاخه در بهینه سازی سایت ، سئو تکنیکال است که شامل بهبود و ارتقای فنی سایت می باشد. بهینه سازی کدها ، قالب ، درج متاتگ ها ،بهبود تعامل با موتورهای جستجو ، اصلاح ساختار سایت و سئو چهارچوب آن می باشد. این فرآیند در برخی از اقدامات با سئو داخلی اشتراکاتی دارد اما پیش از سئو داخلی به منظور افزایش بازدید سایت باید به آن توجه کرد. در دوره های آموزش سئو سایت ، بیشترین تاکید مدرسین بر روی سئو تکنیکال است، زیرا عملا بدون بهینه سازی مطلوب زیرساخت های یک سایت ، سایر اقدامات بی اثر خواهند بود.

سئو محتوای سایت جهت افزایش بازدید صفحات

تاکید گوگل بر تولید محتوا ، به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات سئو برای افزایش بازدید سایت ، نشان دهنده اهمیت بالای محتوای جدید و غیر تکراری می باشد. اینترنت پر شده از مطالب و نوشته های کپی و تکراری. گوگل به سایت هایی علاقه دارد که محتوای جدید و منحصر به فرد را ارائه می دهند و برای کاربران مفید هستند. به همین دلیل به سایتهایی که مطالب جدید تولید می کنند و یا اقدام به بروزرسانی محتوای قدیمی خود می کنند پاداش خواهد داد و نتیجه آن افزایش بازدید سایت می باشد.

محتوایی که تولید می کنید ، می تواند به صورت متن ، تصویر ، ویدئو و یا صوت باشد. هرکدام از این موارد توسط ربات های گوگل بررسی می شوند و در صورت جدید بودن در نتایج جستجو ظاهر خواهند شد.

از کپی کردن محتوای سایر سایت ها خودداری کنید ، چون نه تنها تاثیر مثبتی بر سایت شما ندارد ، بلکه موجب جریمه و حذف احتمالی سایت شما از نتایج جستجو خواهد شد.

پس از تعیین کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود ، باید تمرکز خود را بر تولید محتوا قرار دهید. گوگل مهم ترین فاکتور رتبه بندی سایت ها در سال جدید میلادی را ، میزان محتوایی که سایت ها تولید و ارائه می کنند ، ذکر کرده است. مطالب و مقالاتی که نگارش می کنید حتما باید براساس اصول سئو محتوا باشند تا بازدید بالایی را برای سایت شما ایجاد کنند. هرچقدر که تعداد مقالات شما در صفحه اول گوگل افزایش یابد ، طبیعتا ترافیک بیشتری را کسب خواهید کرد.

سعی کنید برای هرکدام از عبارات کلیدی ، یک صفحه مجزا و اختصاصی ایجاد کنید و مطالب صفحه را در طول زمان بروزرسانی نماید.

تجربه کاربری را بهبود دهید

تجربه کاربری یکی از شاخص های مهم سئو در افزایش بازدید سایت می باشد. بروزرسانی الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل موجب شده که به راحتی بتواند رفتار کاربران انسانی را تحلیل و ارزیابی کند. اگر یک سایت مسیریابی ، لینک سازی ، ارتباط میان صفحات ، سهولت در استفاده و جذابیت بیشتری برای کاربر داشته باشد ، افراد مدت زمان بیشتری را روی سایت سپری می کنند و این فاکتور ، سیگنال های مثبتی را برای گوگل ارسال می کند. تجربه کاربری ux میزان رضایت کاربران از وب سایت شما را مشخص می کند که هرچقدر بتوانید آن را نسبت به رقبایتان افزایش دهید ، صد در صد جایگاه بهتری در گوگل کسب خواهید کرد.

افزایش بازدید سایت با بک لینک باکیفیت

تا 4 سال پیش ، هر بک لینک دریافتی یک امتیاز مثبت برای سایت محسوب می شد ، اما امروزه اینطور نیست. تاثیر بک لینک در افزایش بازدید یک سایت بسیار بالاست. اما باید نکات مهمی را در لینک سازی رعایت کرد. لینک هایی برای بهبود بازدید سایت مناسب هستند که اولا از وب سایت های باکیفیت دریافت شوند ، اتوریتی بالایی داشته باشند ، پیج رنک آنها بالا باشد و مهم تر اینکه از نظر موضوعی با وب سایت شما هماهنگ و نزدیک باشند. در بررسی روش های مهم سئو ، آنالیز لینک های داخلی و خارجی اهمیت زیادی دارد.

دریافت بیش از حد لینک یا بک لینک های اسپم ، شدیدا به وب سایت ضربه می زند و یکی از مهم ترین آموزش هایی که در سئو سایت داده می شود ، نحوه لینک سازی و شناسایی بک لینک های باکیفیت است.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مثل موارد بالا ، تاثیر مستقیم در سئو ندارند و جز اقدامات سئو محسوب نمی شوند ، اما اشتراک گذاری و انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی مثل لینکدین یا اینستاگرام ، علاوه بر اینکه بک لینک های رایگان و باکیفیت را برای سایت به همراه دارد ، موجب افزایش بازدید یک سایت می شود. افزایش بازدید سایت به گوگل می فهماند که این سایت از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار است. هرچند به گفته متخصصین ، شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی در سئو ندارند ، اما با در نظر گرفتن اینکه تعداد زیادی از کاربران در این شبکه ها فعالیت دارند ، به راحتی می توانند بازدید سایت شما را افزایش دهند. پس از تولید محتوا ، باید آن را در معرض دید مخاطبان قرار دهید و کجا بهتر از لینکدین یا فیسبوک. این دو رسانه اجتماعی مجازی ، قابلیت به اشتراک گذاری لینک و محتوا را به شما ارائه می دهند که هم منجر به جذب کاربر به سایت شما می شود و هم بک لینک رایگان باکیفیت را برای سایت شما ثبت می کنند.

جهت بهینه سازی وب سایت خود با 50 ابزار رایگان آنالیز سئو سایت ، به راحتی وضعیت سایت خود را چک کنید و طبق پیشنهاداتی که به شما داده می شود عمل کنید تا بازدید و رتبه سایت افزایش یابد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر ، آموزش سئو سایت و دریافت خدمات بررسی رایگان سئو سایت و بهینه سازی سایت می توانید با شرکت سئوبهینه با آدرس seobehine.ir در ارتباط باشید.